Жироспалювачі постійно набирають популярність і стають все більш впізнаваними навіть людьми, які не займаються фітнес-індустрією. В принципі, вони підтримують процес спалювання жирової тканини у зв’язку з відповідною дієтою та тренуваннями. Втрата зайвої ваги є однією з найпоширеніших цілей тренувань, тому не дивно, що для підтримки цього процесу були створені спеціальні добавки. Однак жиросжигатели часто викликають сумніви, тому варто придивитися до них уважніше.

Що таке спалювачі жиру?

Жиросжигатели – це суміш поживних речовин, які призначені для прискорення процесів спалювання жиру в організмі. Це пояснюється відповідними пропорціями інгредієнтів, найпоширенішими з яких є кофеїн, гуарана або зелений чай. Цікаво, що навколо цього типу добавок існує багато думок, не всі з яких відповідають дійсності.

Чи безпечні спалювачі жиру?

Основним питанням безпеки у випадку спалювачів жиру та всіх інших поживних речовин і дієтичних добавок є їх джерело походження. Їх завжди слід купувати у офіційних дистриб’юторів, тому що ці види продукції просто належним чином перевірені. Завдяки цьому ви можете бути впевнені в складі і в тому, що вони не будуть містити заборонених речовин і т.п. – що може призвести, наприклад, до позитивного результату допінг-проб.

Як працюють спалювачі жиру?

Перш за все, слід чітко сказати, що спалювач жиру працює, але відповідно до свого призначення. Будучи дієтичною добавкою, він доповнює основну форму харчування, тобто правильно очищену, збалансовану дієту. Якщо недостатньо забезпечити організм відповідними дозами певних речовин, тоді ми тягнемося до дієтичних добавок і поживних речовин, і вони, як спалювачі жиру, працюють ідеально.

Однак спалювачі жиру не замінять їжу або фізичну активність в цілому. Якщо ви сидите цілий день на дивані і приймаєте спалювачі жиру, ви не можете очікувати ніяких результатів. Однак, коли вони застосовані належним чином, ви можете розраховувати, серед іншого: для таких дій, як:

  • Прискорений процес спалювання жиру – прискорює вашу роботу, в тому числі обмін речовин. Однак варто зазначити, що цей процес прискорюється, а не індукується – тому активність і дієта є найважливішими.
  • Підвищення енергії та мотивації – це завдяки, серед іншого, від включення кофеїну в спалювачі жиру. Але завдяки стимулюванню та більш ефективній роботі під час тренувань підвищиться і рівень мотивації, і ставлення навіть до найважчих тренувань.
  • Зниження апетиту – хоча регулятори апетиту в основному працюють таким чином, деякі спалювачі жиру також мають такі властивості. Звичайно, все залежить від складу тієї чи іншої БАД.

Спалювання надмірної кількості жиру є однією з найпоширеніших цілей тренувань. Тому не дивно, що для такої великої групи були створені спеціальні добавки для підтримки процесу спалювання жиру.

Алекс Ткаченко

Від Алекс Ткаченко

Головний редактор, автор понад десятка статей на тему спорту, здорового способу життя та харчування.