Добавки перед тренуванням – це, простіше кажучи, всі види дієтичних добавок і харчових добавок, які приймаються перед початком тренувань. Однак варто відзначити, що серед них є безпосередньо «предтренировочные добавки», дія яких спрямована саме на підвищення енергії і стимуляцію всього організму, завдяки чому можливе набагато більш інтенсивне тренування. У їхньому випадку правильний прийом особливо важливий, оскільки недотримання рекомендацій може призвести до серйозних наслідків. Тому варто звернути увагу на т.зв добавки перед тренуванням, трохи точніше.

З чого складаються добавки перед тренуванням і як вони діють?

Всі види передтренувальних добавок зазвичай мають досить багатий склад і можуть бути віднесені до багатокомпонентних препаратів. Вони доступні в різних пропорціях і в різних комбінаціях, склад яких варто розглянути перед їх використанням.

Однак є речовини, які можна знайти в переважній більшості доступних продуктів. Найчастіше це будуть речовини, які володіють стимулюючими властивостями, генерують енергію і т. д. Тому до складу передтренувальних добавок входитимуть, серед іншого:

  • Кофеїн – завдяки своїм властивостям він чудово працює в цьому типі добавок, але його присутність не має вирішального значення.
  • Креатин – його присутність у передтренувальних добавках пояснюється тим, що він позитивно впливає на загальний розвиток м’язової тканини та підтримує її регенерацію. Через збільшення фізичних зусиль при використанні передтренувальної добавки (особливо в силових тренуваннях) її наявність дуже важлива.
  • Бета-аланін – з’єднання, що підвищує концентрацію білка, відповідального за формування м’язових волокон – карнозину. Завдяки цьому можна проводити більш тривале тренування і це не призведе до більш високого рівня втоми тощо.

Однак варто зазначити, що це один із багатьох поширених інгредієнтів добавок перед тренуванням. Дуже поширені рослинні екстракти, різні типи вітамінів, таких як C і B, амінокислоти і т. д. Важко чітко вказати всі групи поживних речовин, але всі вони мають одне конкретне призначення. Готуйте тіло до важких фізичних навантажень, максимально стимулюйте його, щоб тренування були максимально ефективними, піклуючись таким чином про здоров’я організму.

Чи безпечні добавки перед тренуванням?

Добавки перед тренуванням мають дуже сильний стимулюючий ефект. Це означає, що неправильне використання – прийом всупереч рекомендаціям виробника – може бути небезпечним для здоров’я. Дуже важливо дотримуватися всіх рекомендацій і отримувати добавки тільки з перевірених і легальних джерел.

В іншому випадку можуть виникнути серйозні побічні ефекти від використання цього типу препаратів, такі як головний біль, проблеми зі сном, т.зв. «темрява перед очима», сильне відчуття втоми, поколювання в тілі і т. д. Побічні ефекти передтренувальних добавок з неперевіреного джерела насправді важко передбачити, тому що людина не впевнена, що такі препарати містять.

Алекс Ткаченко

Від Алекс Ткаченко

Головний редактор, автор понад десятка статей на тему спорту, здорового способу життя та харчування.