Разом із величезною популярністю креатину з’являється інтерес до його теми, що виливається у безліч питань, пов’язаних з ним, які обговорюються в різних місцях, не тільки в Інтернеті. Креатин відомий своїм впливом на м’язову масу та тим, як він допомагає її нарощувати, а також захищає самі м’язи від руйнування. Це також покращує регенерацію організму після тренування, що, серед іншого, означає: для збільшення м’язової сили та витривалості та загальної працездатності організму.

Однак багато хто задається питанням, чи існують замінники креатину, які б гарантували такий же ефект від вживання. Хоча пряма заміна креатину ще не була виявлена ​​або винайдена, існують різні типи поживних речовин і дієтичних добавок, які мають подібну дію та дію на організм. Все це пов’язано з тим, що ви можете просто перебувати в групі людей, яким креатин не рекомендований до вживання, і до таких людей входять, серед інших: людям із захворюваннями печінки, нирок і підшлункової залози. Тому варто розглянути і розглянути можливі варіанти в цьому випадку.

Що можна вибрати замість креатину для набору м’язової маси?

Незважаючи на те, що креатин має величезний вплив на м’язову масу та її зростання, і це було добре задокументовано науково, варто пам’ятати, що це дієтична добавка. Що це означає? Креатин – це лише добавка до дієти, яка повинна підвищити можливості організму. Тому не можна сказати, що він необхідний для розвитку м’язової маси, тому що це буде просто брехнею. Незважаючи на те, що креатин значно прискорює весь процес, абсолютною основою для нарощування м’язової маси є правильно збалансована дієта та план тренувань.

Найголовніше в дієті, щоб вона була заснована на повноцінному надлишку калорій. Простіше кажучи – щось на зразок «ми хочемо бути більшими, ми повинні їсти більше». Однак цінність їжі важлива, а у випадку з м’язами білок у потрібній кількості дуже важливий. Тут з’являється перша можлива заміна креатину для нарощування м’язової маси: білкова добавка. Однак на цьому можливості не закінчуються.

Що ще можна вибрати замість креатину для набору м’язової маси?

Хоча вплив креатину на м’язову масу неоціненний, існує багато схожих (не однакових) добавок, які також можуть ефективно підтримувати організм. Залежно від використовуваної дієти та початкової ситуації, гейнери, тобто вуглеводні та білкові добавки, також можуть бути цікавим рішенням. Якщо у вас струнка статура і в раціоні відсутній цукор, варто подумати про його включення в свій раціон. Це допоможе вам набрати більш здорову масу тіла (якщо у вас, ймовірно, була недостатня вага), а також належним чином живити м’язи для тренувань. З іншого боку, вуглеводи забезпечать достатньо енергії.

Однак на цьому можливості не закінчуються. BCAA, тобто амінокислоти з розгалуженим ланцюгом (лейцин, ізолейцин і валін), також є популярним вибором у дієті для нарощування м’язової маси. Вони живлять м’язи, а також впливають на регенерацію організму після тренування. Від класичних протеїнових добавок їх відрізняє те, що вони швидше засвоюються, оскільки є будівельним матеріалом білка. При прийомі протеїнової добавки організм повинен розщеплювати білки на амінокислоти – цей процес тут опущено.

Ці кілька прикладів показують, що існує багато можливостей, і креатин (хоча і дуже ефективний) – не єдиний шанс підвищити ефективність нарощування м’язової маси. Шукаючи тренувальні добавки, які підтримують цю тренувальну мету, а також інші дієтичні добавки, варто розглянути можливість скористатися пропозицією спеціалізованого магазину добавок, доступного в Інтернеті.

Алекс Ткаченко

Від Алекс Ткаченко

Головний редактор, автор понад десятка статей на тему спорту, здорового способу життя та харчування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *