Хоча в переважній більшості випадків, коли ми чуємо або говоримо про те, щоб сісти на дієту, маємо на увазі схуднення. Незважаючи на те, що дієта загалом визначає кожен план харчування, а етимологія цього слова йде ще глибше та вказує на рекомендований спосіб життя, існує поширена думка, що якщо хтось сидить на дієті, він худне. Це, звичайно, правда, але значною мірою спрощено. Дієта може бути різноманітною, і залежно від нашої ситуації вона просто відрізнятиметься.

Так само, як дієта для схуднення, може бути дієта для «набору ваги», а точніше для набору маси тіла. Однак ще більш вузьку сферу застосування матиме дієта для набору м’язової маси. Хоча дієту слід розробляти індивідуально, адже саме тоді вона буде найбільш ефективною, безпечною і просто здоровою, можна виділити кілька ключових компонентів, які міститиме кожна (принаймні більшість) дієт для набору м’язової маси.

Основні принципи дієти для набору м’язової маси

Абсолютною основою буде т. зв надлишок калорій. Подібно до того, як дієта для схуднення вимагає дефіциту калорій, у разі нарощування м’язової маси ми повинні постачати організм більшою кількістю їжі, ніж рекомендована добова норма. Завдяки цьому ми створюємо в організмі умови для розвитку м’язової маси. Однак дуже важливо, щоб це був повноцінний надлишок калорій. Інакше замість того, щоб нарощувати м’язову масу, ми будемо просто набирати вагу тіла, на жаль, переважна більшість – це жир, навіть при відповідних тренуваннях.

Тому так популярні різні види мас-гейнери. Протеїн, гейнери, балки, креатин, амінокислоти. Є багато можливостей, і те, що ми обираємо, має залежати від нашої індивідуальної ситуації. Яка у нас дієта, вихідна ситуація і т. д. Можливо, у вашому раціоні не вистачає вуглеводів, і тоді варто задуматися про використання гейнера. Однак, коли білки є проблемою, протеїнові добавки будуть рішенням. У магазині харчових продуктів і харчових добавок ви неодмінно знайдете все необхідне для нарощування м’язової маси.

Нарощування м’язової маси? Розгляньте можливість використання креатину

Креатин є однією з найпопулярніших тренувальних добавок, які ви можете зустріти. Він поширюється в основному як харчова добавка для людей, які хочуть підвищити ефективність нарощування м’язової маси, але його застосування набагато ширше. Креатин, впливаючи на оновлення частинок АТФ у м’язах, сприяє швидшій регенерації організму після тренувань, підвищує м’язову силу і витривалість, а також підвищує фізичну працездатність організму в цілому. Його вплив було ретельно перевірено науково, і це, ймовірно, найкраще перевірена тренувальна добавка, доступна на ринку.

Отже, якщо ви перебуваєте в процесі нарощування м’язової маси і ще не почали приймати добавки креатину, це дійсно варто розглянути. Серед аргументів на користь його ефективності: безліч людей, які задоволені ефектом добавок. Але чому це так важливо?

Креатин природним чином міститься в організмі людини, але в дуже невеликих кількостях, те ж саме стосується його наявності в їжі, і якщо ви дотримуєтеся веганської або вегетаріанської дієти, можливості отримати його через їжу майже незначні. Все через те, що найбільші (але все ж малі) кількості, серед інших, в червоному м’ясі. Тому варто розглянути добавки, що містять креатин, і при необхідності проконсультуватися з фахівцем.

Алекс Ткаченко

Від Алекс Ткаченко

Головний редактор, автор понад десятка статей на тему спорту, здорового способу життя та харчування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *