Кожен, хто починає свою пригоду з тренувань і шукає спосіб підвищити ефективність тренувань у нарощуванні м’язової маси, напевно, чув про креатин. Це найпопулярніша добавка, яка підтримує вищезазначену мету тренувань, і, що найголовніше, її ефект неодноразово науково задокументований. Таким чином, все більше і більше людей вирішують доповнити його, і завдяки цьому його доведений ефект стає ще більш поширеним завдяки задоволенню спортсменів.

Варто також підкреслити, що креатин природним чином міститься в організмі людини, і його найбільша кількість міститься в м’язах. Однак невеликі кількості його також можна знайти у внутрішніх органах, таких як печінка, нирки, підшлункова залоза і навіть мозок. Крім того, креатин є амінокислотою і доступний в їжі. Його найбагатшим джерелом є, серед іншого, Червоне мясо. Отже, чи потрібно його доповнювати? Якщо ви хочете підвищити ефективність своїх тренувань, то так, тому що для забезпечення креатину в тій же дозі, що і в дієтичних добавках, вам доведеться з’їсти кілограм м’яса. Додайте до цього той факт, що це потрібно робити щодня, і це здається абсолютно неможливим.

Добавки креатину – що варто знати?

Добавки креатину рекомендуються всім людям, які шукають підтримки в нарощуванні м’язової маси. Однак на самому початку варто дізнатися, як працює креатин і як його доповнювати, принаймні в основному. Багато говорять про те, що починати вживання креатину слід через т.зв фаза насичення. Він полягає в тому, що протягом перших кількох днів (рекомендовано від 5 до 7) креатин слід вживати в дозах приблизно 20 грам щодня. Після закінчення рекомендованого періоду перейдіть на дозу 5 грам (найчастіше зустрічається, наприклад, в одній капсулі).

Тут є різні думки. Деякі кажуть, що креатин потрібно приймати протягом місяця і просто робити перерви, наприклад, 7 днів, а потім повторювати процес із фазою насичення. Однак багато говорять і про те, що він не має великого впливу і що варто вживати креатин постійно, в дозі 5 грам постійно. Крім того, креатин є найбільш ефективним у післятренувальних добавках, які пов’язані з вивільненням інсуліну в організмі після фізичних вправ. Однак варто пам’ятати, що прийом їжі після тренування дуже важливий.

Ефективність креатину – чи дійсно він прискорює ефект від тренувань?

Креатин забезпечує, перш за все, кращу регенерацію після тренування, збільшення м’язової сили та витривалості, а також загальну фізичну працездатність організму. Звичайно, все це призводить до прискореного розвитку м’язової маси. Однак чи справді ефекти добавок настільки помітні? Тут, звичайно, багато що залежить від інших факторів. Правильна дієта, тренувальний план і техніка вправ – лише найосновніші з них. Однак, якщо ви є взірцевим прикладом регулярності та сумлінності в цьому відношенні, тоді результати можуть бути справді вражаючими.

Звичайно, все залежить від нашої ситуації і навіть генетичних схильностей, але в середньому прийом креатину може принести навіть кілька кілограмів м’язової маси після перших 6 тижнів його використання. Ці значення можуть відрізнятися. Досить сказати, що багато людей можуть помітити подібні ефекти до 2 тижнів раніше, тоді як іншим, можливо, доведеться почекати на 2 тижні довше. Проте немає сумніву, що креатин значно прискорює весь процес і допомагає, серед іншого: у підтримці високої мотивації до навчання, що також дуже важливо. Шукаючи цей вид добавки для себе, варто ознайомитися з пропозицією одного зі спеціалізованих магазинів добавок, де ви обов’язково знайдете один із креатинів, який ідеально підходить саме вам.

Алекс Ткаченко

Від Алекс Ткаченко

Головний редактор, автор понад десятка статей на тему спорту, здорового способу життя та харчування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *