Вітамін D — одна з тих поживних речовин, яка навіть у найкраще збалансованому харчуванні не надходить в організм у рекомендованих дозах. Це пояснюється, серед іншого, Основним джерелом вітаміну D є синтез шкірою, який відбувається під час впливу на тіло сонячного світла (УФ-випромінювання, також, наприклад, у формі терапевтичних ламп).

Проблеми з надходженням в організм вітаміну D

У Польщі та інших європейських країнах найбільш ефективний синтез вітаміну D відбувається у весняно-літній період і в інтервалі 10:00-15:00. Однак взимку синтез вітаміну D практично неможливий. Це означає, що переважна більшість населення має дефіцит вітаміну D в організмі, тоді як у фізично активних людей дефіцит може бути ще більшим.

Значна кількість людей шукає способи збільшення вітаміну D у своєму раціоні, і одним із популярних і ефективних методів є добавки. Однак варто розглядати лише ті добавки, які мають відповідний високий вміст вітаміну D.

Добавки вітаміну D як необхідність у спорті

Через труднощі, пов’язані із забезпеченням організму вітаміном D у рекомендованих кількостях, добавки насправді є необхідністю. Дефіцит вітаміну D спостерігається у переважної більшості населення, і це пов’язано з тим, що багато людей просто не усвідомлюють, що добавки вітаміну D є абсолютно необхідними, особливо восени та взимку, коли вплив сонячного світла є досить високим. .сильно обмежений, серед іншого через погодні умови.

Добавки вітаміну D особливо важливі для спортсменів. Люди, які мають належний рівень його в сироватці крові, серед іншого відзначені: менше травм, зменшення запалення, збільшення розміру м’язових волокон, що швидко скорочуються, покращення нервово-м’язової системи тощо. Усі ці змінні призводять до покращення загальних спортивних результатів.

Цікаво, що було помічено, що прийом вітаміну D також може позитивно впливати на силу м’язів, особливо в ситуаціях, коли у людини раніше був діагностований дефіцит цієї речовини.

Які дози вітаміну D слід приймати?

Найкращу дозу вітаміну D завжди підбирає ваш лікар відповідно до вашої конкретної ситуації на основі аналізів крові. Таким чином можна буде визначити, чи є в даній ситуації дефіцит вітаміну D, чи є відповідна концентрація цієї речовини в крові. Варто відзначити, що рекомендується стежити за концентрацією вітаміну D в крові, особливо через світову проблему його дефіциту.

На основі цього можна буде підібрати безпечну для здоров’я дозу вітаміну D, що дозволить швидко підвищити його концентрацію. Пам’ятайте, що це один з вітамінів, який розчиняється в жирах. Прийом його, навіть у великих дозах, без достатньої кількості жиру, перешкоджає його засвоєнню організмом, яке відбувається в кишечнику. Це варто пам’ятати.

Алекс Ткаченко

Від Алекс Ткаченко

Головний редактор, автор понад десятка статей на тему спорту, здорового способу життя та харчування.