Протеїнові добавки є одними з найпростіших і популярних тренувальних добавок. Вони особливо рекомендуються людям, які тільки починають свою пригоду з фізичної активності та піклуються про свій план харчування. Звичайно, це особливо важливо для струнких людей, у яких раніше були проблеми з набором ваги. Особливо така протеїнова добавка позначається на ефективності тренувань на початку нарощування м’язової маси, коли ми ще не вміємо правильно збалансувати свій раціон і в ньому може просто не вистачати білка.

Хоча завжди краще узгоджувати свій план харчування з дієтологом, не всі (особливо на самому початку) починають з цього. Однак, якщо у вас правильно збалансоване харчування та забезпечуєте всі важливі поживні цінності для свого організму, протеїнова добавка дозволить вам забезпечити більшу кількість білка, ніж вимагає ваше тіло. Це необхідно для збільшення маси тіла, в тому числі м’язової. Звичайно, білкова добавка – не єдина добавка, яка може бути корисною для нарощування м’язової маси. Більше того, залежно від початкової ситуації, це може бути просто непотрібним. Так на що ж можна переключити свою увагу?

Можливі замінники білкових добавок у раціоні

Наступним основним вибором у ситуації, описаній раніше, може бути виграш. Це вуглеводно-білкова добавка, яку ще часто називають добавкою для маси. Залежно від добавки, гейнери зазвичай містять більшу кількість вуглеводів, потім білка. Тому це чудовий спосіб збільшити кількість калорій у щоденному раціоні, забезпечити м’язи енергією для тренувань і належним чином живити м’язи. Гейнери особливо рекомендуються людям, які мають великі проблеми з набором ваги, навіть незважаючи на надлишок калорій.

Звичайно, в такій ситуації потрібно завжди звертатися до лікаря, адже причиною можуть бути якісь захворювання організму. Однак мас-гейнер, щодня ще більше збільшуючи кількість споживаних калорій, може принести очікувані результати. Звичайно, це не єдина можливість. Говорячи про нарощування м’язової маси, неможливо не згадати про креатин, який навіть називають «королевою добавок». На це, звичайно, вплинула його висока популярність, а також його дуже добре відома наукова дія та задокументовані результати. Однак це не кінець можливих замінників білкових добавок.

Протеїнова добавка і амінокислоти – в чому різниця?

Шукаючи заміну протеїновим добавкам, неможливо не згадати добавки з BCAA. Це три розгалужені амінокислоти – лейцин, ізолейцин і валін, які є основними будівельними блоками м’язових білків. Тож у чому різниця між їх добавками та білковими добавками? Найпростіша відмінність – ступінь поглинання. Білок має велику структуру, яка після споживання розщеплюється в організмі, залишаючи, серед іншого: згадані розгалужені амінокислоти.

Однак, використовуючи добавки з BCAA, організму не потрібно витрачати час і енергію на розщеплення великих білкових молекул і може негайно розподілити амінокислоти, які будують м’язи. Це робить його чудовою добавкою перед тренуванням, важливою не лише під час тренування, але й для регенерації після тренування. Це лише кілька основних замінників білкових добавок при нарощуванні м’язової маси. Незалежно від того, що ви остаточно вирішите, варто звернутися до магазину харчових добавок та харчових продуктів, де буде доступний широкий асортимент, що дозволить вам вільно вибрати препарат, який відповідає вашій ситуації.

Алекс Ткаченко

Від Алекс Ткаченко

Головний редактор, автор понад десятка статей на тему спорту, здорового способу життя та харчування.

2 коментар до “Що вибрати замість білкової добавки для нарощування м’язової маси?”
    1. Вживання протеїнових коктейлів перед сном – хороший спосіб стимулювати ріст м’язів, вплинути на денний енергетичний обмін і поліпшити загальну якість сну. Крім того, регулярне вживання протеїну перед сном сприяє зростанню як м’язової маси, так і сили.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *