Багато людей вважають, що правильна регенерація м’язів навіть важливіша, ніж самі тренування. У цьому є досить багато правди, тому що зростання м’язової тканини відбувається тільки в процесі регенерації після навантажень, а не під час тренувань. Тому варто подбати про те, щоб м’язи отримували належне живлення після тренування, а все тіло мало час і простір для відновлення.

Інакше навіть найскладніші та інтенсивні тренування не принесуть тих результатів, які могли б. Тому регенерація після навантажень важлива в першу чергу для досягнення максимальної ефективності тренувань. Це змушує багатьох людей шукати ефективний спосіб належного відновлення за допомогою добавок. Це правильно? На це варто звернути увагу.

Роль бета-аланіну в регенерації після тренування

Бета-аланін відноситься до групи білкових амінокислот. Завдяки цьому він з’являється, серед інших, в м’язах. Деякі люди вважають, що вплив бета-аланіну на регенерацію починається під час тренування – до того, як вони закінчаться. Це пов’язано з тим, що він дозволяє знизити негативний вплив вправ на м’язи, які під час тренування можуть отримувати різного роду травми – незначні або великі.

Їх часто навіть називають мікротравмами, але вони виникають і, накопичуючись, можуть викликати багато труднощів. Завдяки бета-аланіну вони просто легше відновлюються. Це пояснюється, серед іншого, його вплив на збільшення карнозину в м’язах, що забезпечує належний рівень рН м’язової тканини, і таким чином знижує рівень м’язового болю і втоми. Ця ж дія також забезпечує більш тривале та ефективніше (більш інтенсивне) тренування.

Бета-аланін як багатофункціональний засіб перед тренуванням

Незважаючи на те, що бета-аланін може ефективно впливати на регенерацію після фізичних навантажень, його використання рекомендується в першу чергу для добавок перед тренуванням. Це пов’язано з тим, що підвищений рівень карнозину також необхідний під час тренувань, щоб відчуття болю і м’язової втоми були менш обтяжливими для організму і ви могли провести інтенсивне тренування до кінця. Однак це не єдине його застосування.

Бета-аланін також відповідає за т.зв м’язовий насос і відчуття наповненості м’язів. Це робить тренування ще ефективнішими, а організм сам справляється з більш інтенсивними вправами, ніж без підтримки бета-аланіну. Крім того, він також позитивно впливає на витривалість і силу м’язів, а завдяки своїм властивостям його також рекомендують додавати до добавок при вживанні креатину, ефект якого можна доповнити і ще більше підвищити ефективність тренувань.

Алекс Ткаченко

Від Алекс Ткаченко

Головний редактор, автор понад десятка статей на тему спорту, здорового способу життя та харчування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *