Мелатонін у формі дієтичних добавок стає все більш поширеним і про нього все частіше говорять. Можливо, це результат того факту, що як суспільство ми є одними з найбільш зайнятих у світі, що, на жаль, також призводить до проблем зі сном, оскільки мелатонін найбільше пов’язаний із ним. На жаль, популярність самого препарату не завжди йде рука об руку з знаннями про нього, і це не можна вважати сприятливим станом справ. Отже, що варто знати про мелатонін? Що це таке і чому його призначають людям з проблемами сну? Варто придивитися до цього уважніше.

Мелатонін – що це таке?

Мелатонін — це один із гормонів, що містяться в організмі людини, який виробляється в мозку, а точніше в шишкоподібній залозі. Проте вже деякий час його також можна забезпечити у відповідних дозах через дієтичні добавки та їжу. Хоча мелатонін відповідає за багато важливих функцій в організмі людини, його найбільша роль відводиться циркадному ритму, який вимагає, щоб мелатонін був правильним.

У цьому контексті роль світла є дуже важливою, оскільки мозок, ґрунтуючись на моделі навколишнього освітлення та рівнів освітлення тіла (світло-темрява), регулює роботу організму і таким чином створює згаданий циркадний ритм, який у своїй найпростішій формі може бути описується як сон і неспання. Коли рівень світла, який отримує мозок, досить низький, він виділяє мелатонін (вночі) і блокує його вивільнення вдень, завдяки чому ми не відчуваємо сонливості, а вночі організм може нормально заснути.

Однак у сучасному світі ми оточені всілякими екранами, які генерують синє світло, шкідливе для нашого здоров’я. Крім того, це світло значно порушує вироблення мелатоніну, тому що ми піддаємося його впливу до пізнього вечора, що призводить до порушення циркадного ритму, проблем зі сном тощо.

Властивості мелатоніну для організму людини

У певному сенсі дія мелатоніну вже описана, а схема його дії була представлена ​​коротко і спрощено. Однак варто також підкреслити його властивості, адже вони набагато ширші, ніж зазвичай думають. Безумовно, мелатонін є важливою підтримкою організму при діагностованих порушеннях сну. Отримуючи певну дозу мелатоніну, організм отримує сигнал про те, що пора переходити у фазу сну, тобто відпочинку. Завдяки цьому сон завжди такий, як і має бути, а отже, якісний. Однак це не єдина властивість цього гормону.

Мелатонін також може бути ефективною підтримкою для організму, серед іншого, у разі: головні болі мігрені, підвищення артеріального тиску, поганий ліпідний профіль крові. Крім того, мелатонін стали розглядати як засіб захисту організму від радіоактивного впливу. Все через антиоксидантні властивості цього гормону, який допомагає боротися з вільними радикалами.

Алекс Ткаченко

Від Алекс Ткаченко

Головний редактор, автор понад десятка статей на тему спорту, здорового способу життя та харчування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *