Пробіотики та пребіотики — групи хімічних сполук, оздоровчі властивості яких використовувалися з давніх часів, коли для оздоровлення організму використовувалися кисломолочні напої, такі як йогурти та кефіри. Однак лише в епоху Просвітництва було виявлено, чому вони були корисними. Зараз все частіше можна почути, що хтось використовує пробіотичні або пребіотичні препарати, але чому вони такі важливі?

Дуже часто їх призначають серед інших: при лікуванні антибіотиками, як реальна підтримка організму в боротьбі з хворобами, а також просто як допомога в боротьбі з сильнодіючими ліками, якими, безсумнівно, є антибіотики. Цікаво, що все частіше говорять про те, що варто приймати і пробіотики, і пребіотики одночасно. Тому варто дізнатися більше про ці популярні групи сполук, щоб побачити, чи дійсно їх варто використовувати.

Що таке пробіотики та пребіотики?

Найпростіше поєднати пробіотики і пребіотики як препарати, які позитивно впливають на стан кишечника в широкому розумінні. Але що це таке? Пребіотики призначені для стимулювання активності та росту бактерій, присутніх у товстому кишечнику, які є корисними для нього. Цікаво, що вони не піддаються травним процесам, а їх природним джерелом є багато рослинних продуктів, таких як цибуля, часник, акація або банани. Отже, ми можемо припустити, що здоров’я саме по собі є важливим, але що найважливіше? Пребіотики, що містяться в одних препаратах з пробіотиками, називають синбіотиками.

Що таке пробіотики? Цікаве походження цього слова, яке походить від грецьких слів pro bios, що можна перекласти «для життя». Це препарати (в тому числі харчові), які містять різні види культур живих мікроорганізмів (мікробів), які благотворно впливають на здоров’я. Це штами живих бактерій, корисні для здоров’я властивості яких мають бути підтверджені клінічними випробуваннями.

Як пробіотики і пребіотики діють на організм?

Незважаючи на те, що ви можете легко розрізнити ефекти обох груп сполук, завдяки їхньому все більш поширеному використанню (синбіотики), варто поглянути на більш загальні переваги для здоров’я, які гарантують пробіотики та пребіотики. Найбільш важливі і загальні з них вже були згадані і вони мають величезне значення для нашого кишечника. Але що ще заслуговує на увагу? Перш за все, вони позитивно впливають на процеси травлення багатьох цінних поживних речовин, у тому числі вітамінів і мінералів.

Вони надають захисну дію на мікрофлору кишечника при багатьох захворюваннях, а також під час лікування антибіотиками. В іншому випадку в організмі можуть виникнути різного роду грибкові інфекції, що значно погіршить ваше самопочуття. Цікаво, що вони також можуть мати протиракові та протиалергічні властивості, зокрема полегшувати непереносимість організму лактозою.

Алекс Ткаченко

Від Алекс Ткаченко

Головний редактор, автор понад десятка статей на тему спорту, здорового способу життя та харчування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *