Вітаміни A, D, E і K є єдиними жиророзчинними вітамінами. Вони отримали назву для власної групи і часто називаються просто вітамінами ADEK. Завдяки своїм властивостям, щоб організм людини міг їх засвоїти, вони повинні бути забезпечені жирами, щоб вони могли розчинитися і залишитися в організмі.

Цікаво, що зараз у багатьох випадках виробники біологічно активних добавок, що містять вітаміни ADEK, додають невеликі кількості жирів, щоб покращити засвоєння цього типу вітамінів. Як неважко здогадатися, вітаміни ADEK – це дуже важливі хімічні сполуки, які відіграють ключову роль в організмі людини. Отже, що ще варто знати про них?

Чому варто доповнювати вітаміни ADEK? – кілька слів про брак

Важко перерахувати всі наслідки дефіциту кожного вітаміну ADEK, але можна згадати деякі найбільш характерні симптоми для кожного з них. Показ наслідків цих недоліків найкраще показує, чому варто подбати про належний рівень вітамінів ADEK в організмі та, якщо необхідно, розпочати відповідні добавки. Так що, серед іншого, може призвести до дефіциту цієї групи вітамінів?

  • Поганий стан кісткової системи;
  • Так званий куряча сліпота (проблема бачення після настання темряви);
  • У дітей може спостерігатися затримка росту;
  • Проблеми зі згортанням крові;
  • Розлади, пов’язані з т. зв метаболізм кальцію.

Наслідки дефіциту вітамінів ADEK такі ж широкі, як і їх застосування в організмі людини. Вони відповідають за різні процеси, які впливають на правильне функціонування, тому так важливо контролювати рівень усіх вітамінів.

Як приймати вітаміни ADEK?

Вітаміни АДЕК є жиророзчинними, тому їх краще вживати під час їжі. Хоча в даний час існує багато дієтичних добавок, які разом з вітамінами ADEK містять, наприклад, омега-3 жирні кислоти, їх мета полягає в тому, щоб покращити засвоєння самих вітамінів.

Однак їх не слід розглядати як жири, що дозволить повністю засвоїти вітаміни ADEK. Отже, як ви можете споживати ці види дієтичних добавок, щоб ваш організм засвоїв якомога більше вітамінів?

  • Оливкова олія – хороший і здоровий спосіб – додавати, наприклад, одну столову ложку до їжі. Якщо прийняти одну таблетку, то жиру буде достатньо, щоб вітаміни розчинилися в організмі.
  • Вершкове масло — цікаво, що вершкове масло також є джерелом вітаміну D. Тому, якщо настав час споживати вітаміни ADEK, а не час їжі, просто з’їжте скибочку хліба з маслом або бутерброд, щоб вітаміни засвоїлися.
  • Інші продукти, багаті жирами – це може бути, наприклад, риба, така як тунець або лосось, а також авокадо або риб’ячий жир. Це не тільки забезпечує цінні поживні речовини, але й фактично впливає на розчинність вітамінів ADEK.

Звичайно, не можна забувати і про інші вітаміни, які не менш важливі для нормального функціонування організму, особливо про вітаміни групи В і вітамін С.

Алекс Ткаченко

Від Алекс Ткаченко

Головний редактор, автор понад десятка статей на тему спорту, здорового способу життя та харчування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *