Вітамін D і вітамін K досить часто комбінують в БАДах. Тому багато хто задається питанням, чи потрібна ця комбінація, а одного вітаміну D недостатньо? Звичайно, як це часто буває в таких ситуаціях – все залежить від конкретної ситуації, але щось можна виправити з самого початку. Додавання лише вітаміну D є дуже ефективним і все ще широко рекомендованим.

Якщо ви не приймаєте одночасно вітамін K, це не означає, що ефективність слабша, це може бути лише через те, що він непотрібний у нашій ситуації – якщо додатковий прийом вітаміну D призначив лікар. Якщо ні, то варто проконсультуватися з лікарем і провести обстеження, які дадуть найкращу відповідь на питання, чи потрібне в конкретній ситуації поєднання вітамінів D і K.

Дія вітаміну D і вітаміну K

Дуже часто комбінування однієї добавки, наприклад, двох вітамінів, пов’язане з тим, що дефіцит обох речовин найчастіше виникає разом, їхні ефекти доповнюють один одного тощо. Це також стосується вітамінів D і K. Їх спільною рисою є те, що виявляється, позитивно впливає на стан кісткової системи, оскільки обидва вітаміни беруть участь у т.зв. метаболізм кісткової тканини.

Хоча варто зазначити, що, як і у випадку з вітаміном D, для вітаміну K ще немає таких широких рекомендацій щодо добавок. Звичайно, обидва вітаміни володіють багатьма іншими властивостями, які необхідні для повноцінної роботи людського організму. Однак, що найважливіше, не виключається одночасний прийом вітаміну D і вітаміну K.

Обидва вони є жиророзчинними, і їх спільне використання не погіршує ефект або поглинання жодного з них. Тому варто знайти цінну комбінацію цього типу вітамінів, яка матиме гарний склад.

Які риси спільні у вітамінів D і K?

Про метаболізм кісткової тканини в загальних рисах вже було сказано, але варто зупинитися на цьому ефекті ближче. Обидва вітаміни мають, серед іншого: доведений ефект при лікуванні та профілактиці остеопорозу. В основному тому обидва вітаміни поєднуються разом. Однак в інших видах діяльності, не пов’язаних з кістками, лише вітамін D має підтверджені властивості, а вітамін K наразі широко досліджується в цьому відношенні.

У разі дефіциту вітаміну D широко рекомендуються добавки, оскільки він є результатом способу життя та географічного розташування. Однак у наш час дефіцит вітаміну К зустрічається досить рідко, а коли він трапляється, то пов’язаний з проблемами кишечника після хвороб або в людей, які приймають сильнодіючі ліки, які піддають руйнуванню кишкову флору.

Тому, головним чином, позитивний вплив на кісткову систему людини є причиною того, чому вітамін D часто поєднують з вітаміном K. Однак не варто забувати і про інші вітаміни та їх вплив на різні системи організму.

Алекс Ткаченко

Від Алекс Ткаченко

Головний редактор, автор понад десятка статей на тему спорту, здорового способу життя та харчування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *