Багато людей шукають ефективний спосіб підвищити результативність тренувань, зробити їх ще ефективнішими і таким чином максимізувати ефект. Це означає, що все частіше говорять про різні види передтренувальних добавок, які призначені не тільки для правильного догляду за м’язами під час і після тренування. Вони також забезпечуватимуть відповідний рівень стимуляції, одночасно зменшуючи втому та втому, які можуть перешкоджати тренуванню або перешкоджати йому.
На щастя, сьогодні на ринку доступно багато різних видів дієтичних добавок, які дійсно можуть допомогти в цьому, зокрема: їх зростаюча популярність. Тому варто придивитися до одного з них – цитруліну, який набуває все більшого визнання серед фізично активних людей.
Що варто знати про цитрулін і його вплив?
Цитрулін належить до групи ендогенних амінокислот, яка виробляється під час т.зв цикл сечовини з карбамоїлфосфату та орнітину. Потім він перетворюється в наступну форму – аргінін – у нирках. Тільки потім організм використовує його для виробництва оксиду азоту, який використовується під час тренувань для потреб м’язової тканини. Цікаво, що це важливе заняття не тільки з точки зору фізично активних людей – чому?
Оксид азоту розширює кровоносні судини і покращує транспортування різних видів поживних речовин до клітин всього організму. Більше того, завдяки цьому можна помітити т.зв м’язовий насос, який позитивно впливає на загальну працездатність організму під час тренувань, а також регулює рівень цукру і артеріальний тиск. Саме це робить цитрулін ефективним засобом перед тренуванням, який бажають використовувати все більше і більше людей.
Цитрулін, бета-аланін чи інше перед тренуванням?
На ринку доступно чимало різних добавок перед тренуванням, що може викликати питання про те, яку з них вибрати. Варто відзначити, що їх основний ефект, тобто стимуляцію, на сьогодні забезпечує більшість передтренувальних препаратів. Однак вони відрізняються іншими видами діяльності, які будуть більш-менш важливими залежно від ситуації. Отже, яке перед тренуванням вибрати?
- Цитрулін – зменшує надлишок лактату в м’язах, завдяки чому їх енергетичний рівень (АТФ) підтримується довше, а також забезпечує кращу регенерацію м’язів.
- Бета-аланін – піклується, серед іншого, про відповідний рівень pH у м’язовій тканині організму, будучи попередником карнозину в організмі. Це дає можливість проводити більш інтенсивні тренування, тому що відчуття втоми і біль у м’язах з’являться пізніше або зникнуть. Це також сприяє швидшій регенерації після тренування.
- AAKG – це абревіатура аргініну альфа-кетоглутарату. Має високу анаболічну та антикатаболічну активність, забезпечує кращу оксигенацію та живлення м’язових тканин, стимулює імунну систему.
- L-аргінін – це амінокислота, яка також бере участь у виробленні оксиду азоту, завдяки чому посилює кровопостачання м’язових клітин. Це також призводить до підвищення ефективності тіла та розслаблення гладкої мускулатури.
Крім того, добавки перед тренуванням часто рекомендують приймати в один і той же час, що призвело до створення багатьох препаратів, що поєднують окремі речовини.