Цитрулін, а точніше L-цитрулін, є популярною амінокислотою, яка використовується як добавка перед тренуванням. Однак багато людей також не усвідомлюють, що він також має застосування для лікування таких захворювань і станів, як деменція, м’язова слабкість, серповидно-клітинна анемія, діабет, гіпертонія, різні хвороби серця тощо. Цей список може здатися досить довгим і дивним, однак все залежить від того, як діє цитрулін.

Його основна дія перед тренуванням, серед іншого: зменшення м’язового болю і втоми, а також підвищення витривалості до тренувань. Цитрулін є попередником аргініну в організмі, який відповідає за виробництво оксиду азоту, відповідає за кровопостачання м’язових клітин, відчуття м’язової помпи і т. д. Однак при всьому цьому дуже важлива його правильна дозування. , тому варто придивитися до нього уважніше.

Цитрулін дозування – що варто знати?

Цитрулін як нутрієнт для фізично активних людей найчастіше зустрічається у формі цитрулін малату. Варто пам’ятати про це, тому що в середньому 1,75 г цитрулін малату дорівнює приблизно 1 г самого цитруліну. Чому це важливо? Оскільки щоденна рекомендована доза перед тренуванням становить від 3 до 6 грамів цитруліну. Варто пам’ятати про це, оскільки це означає, що якщо добавка заснована на його малаті, ви повинні приймати приблизно 8 г на день.

Однак варто пам’ятати, що приймати його потрібно не одноразово, а, наприклад, у два прийоми до і після тренування або в вільні від тренувань дні – вранці і ввечері. Цитрулін не є стимулятором, тому негативно не вплине на сон і т. д. Більше того, варто приймати т.зв. «нижні» значення рекомендованої добової дози, щоб перевірити, як організм відреагує на цитрулін. Якщо прийом добавок виявиться неефективним, ви можете збільшити дозу до 6 г цитруліну в день. Звичайно, пам’ятайте, що завжди найбезпечніше проконсультуватися з лікарем або дієтологом щодо будь-яких добавок.

Чи можна приймати добавки перед тренуванням у дні, коли немає тренувань?

Як правило, багато людей вважають, що добавки перед тренуванням не слід використовувати в дні, коли немає тренувань, особливо ввечері. Однак це грубе спрощення і, головне, некоректне твердження. Все залежить від складу конкретної передтренувальної добавки. Якщо він містить, наприклад, велику кількість кофеїну, його можна класифікувати як стимулятор, який не слід вживати ввечері, щоб дати організму як слід відпочити під час сну.

Залежно від ситуації, не буде потреби вживати цей тип перед тренуванням у дні, коли немає тренувань. Однак, як і у випадку з цитруліном, коли до складу входить тільки цитруллина малат, немає причин припиняти прийом добавки. Більше того, його навіть рекомендують людям, які тренуються на витривалість та силові види спорту, оскільки постійне споживання цитруліну позитивно впливає на збільшення витривалості м’язів.

Алекс Ткаченко

Від Алекс Ткаченко

Головний редактор, автор понад десятка статей на тему спорту, здорового способу життя та харчування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *