Організм людини – досить складна структура, яка має безліч різноманітних механізмів. Для нормального функціонування всіх з них, йому потрібне своєрідне «паливо» у вигляді поживних речовин. Однією зі складових того, що ховається під цим гаслом, є вітаміни.
Це органічні хімічні сполуки, які організму можуть не знадобитися у дуже великих кількостях, але їх дефіцит у раціоні може призвести до дуже серйозних наслідків для здоров’я, різного роду хвороб або захворювань. Тому варто уважніше розглянути самі вітаміни, яку роль вони відіграють в організмі, як вони діють.
Яку роль відіграють вітаміни в організмі людини?
На самому початку варто відзначити, скільки різних вітамінів можна виділити, і просто назвати їх кількість не так очевидно, як може здатися. Перш за все, найбільш основними вітамінами є вітаміни A, B, C, D, E і K. Однак існує більше вітамінів групи B, і на даний момент визнано 12 типів, де, наприклад, вітамін B12 має 6 різних форм. Це найкраще показує, скільки різних вітамінів існує, а також припускає, скільки різних ролей вони відіграють в організмі людини.
Вони впливають на імунну, нервову, серцево-судинну, репродуктивну системи тощо. Вони відповідають за правильну роботу органів чуття, впливають на гормональний баланс організму, сприяють правильній роботі внутрішніх органів і виробленню інших хімічних речовин, а також їх засвоєння організмом і т. д. Це лише кілька дуже загальних прикладів впливу вітамінів на організм людини, що свідчить про їх важливість.
Саме їх вживання є найпоширенішою причиною, чому і дієтологи, і лікарі рекомендують часто перевіряти рівень вітамінів в організмі, а в разі їх дефіциту починати прийом добавок, щоб часто це не призводило до серйозних наслідків для здоров’я.
До чого може призвести нестача вітамінів в організмі?
Роль вітамінів в організмі людини величезна, тому наслідки їх нестачі можуть бути дуже серйозними і призводити до різних захворювань або навіть до смертельних захворювань. Це все через те, що дефіцит вітамінів і всіляких інших поживних речовин змушує організм просто неправильно харчуватися.
В першу чергу це може спричинити відчуття втоми, млявість, уповільнення реакції, погіршення загального самопочуття, а також виникнення різного роду інфекцій. Різні види дефіциту окремих вітамінів можуть призвести, серед іншого, до: відсутність апетиту, безсоння, поганий стан шкіри, волосся і нігтів, ламкість кісток, проблеми із зором, часті судоми, оніміння кінцівок і багато-багато іншого.