Все частіше можна зустріти людей, які повністю виключають м’ясо зі свого раціону. Бувають також ситуації, коли м’ясо просто обмежується з дуже різних причин. Цей конкретний тренд постійно набирає сили, тому варто придивитися до нього уважніше. Звичайно, можна обмежити або виключити м’ясо зі свого раціону. Однак ви повинні пам’ятати, що дієта повинна бути правильно збалансована, щоб організм не відчував нестачі жодного з важливих поживних речовин.
Прикладом є білок, який присутній у їжі в багатьох формах. Хоча сироватка найчастіше згадується в її контексті, соя також є її багатим джерелом, її все частіше обирають як заміну м’яса в раціоні, яке також багате білком. Цю процедуру дуже часто обирають, серед інших: вегетаріанці. Це правильно? Чи справді варто вживати соєвий білок і чи здатний він забезпечити потрібну кількість білка?
Що таке соєвий білок?
Соєвий білок – це тип рослинного білка, який міститься в соєвих бобах. Білки цієї бобової характеризуються низьким вмістом насичених жирів і відсутністю холестерину. У щоденному раціоні це один із білків, який найчастіше вибирають вегетаріанці та люди, які уникають молочних продуктів. Соєвий білок в харчових продуктах найчастіше зустрічається в 4 формах:
- Концентрат соєвого протеїну;
- Виготовляється з концентрату соєвого білка: TSP (текстурований соєвий білок) і TVP (текстурований рослинний білок);
- Ізолят соєвого білка.
У 100 г сої міститься приблизно 40 г рослинного білка, 30 г вуглеводів і 20 г жиру. Хоча варто пам’ятати, що ці значення можуть дещо відрізнятися в різних соєвих продуктах. Все це означає, що соєвий білок також часто використовується для харчових добавок і дієтичних добавок для спортсменів.
Коли варто використовувати білкові добавки на основі сої?
Соєвий протеїн найчастіше рекомендують вживати під час скорочення, коли білкові добавки благотворно впливають на організм. З яких причин? Перш за все, шанси т. зв катаболізм м’язової маси, тобто її розпад. Однак добавки на основі соєвого білка часто є просто більш економічним вибором, який також допомагає запобігти цьому явищу. Крім того, соя не містить лактози і глютену, а також містить велику порцію l-аргініну.
Все це означає, що соєвий протеїн може успішно використовуватися як спортсменами, так і людьми, яким з якихось причин необхідно замінити білки іншого походження. Однак варто пам’ятати, що будь-які зміни в раціоні слід узгоджувати з фахівцями. Тільки так можна бути впевненим, що внесені зміни будуть безпечними та корисними для організму.
Не менш важливо, щоб при використанні будь-яких добавок ви вибирали надійне легальне джерело добавки, також у випадку соєвого білка.